Skip navigation links
Bezoeken
Exposeren
Pers
  Skip Navigation LinksHuishoudbeurs > 2009
 
 

Jubilerende KWF kankerbestrijding op Huishoudbeurs

In 2009 bestaat KWF Kankerbestrijding 60 jaar. In dit jubileumjaar vindt een reeks van evenementen plaats die op verschillende wijzen de ontwikkeling van de kankerbestrijding in Nederland laten zien. De vrijwilligers van de afdeling Amsterdam van KWF Kankerbestrijding staan op de Huishoudbeurs 2009, van 14 tot en met 22 februari in de Amsterdam RAI, om zo veel mogelijk geld op te halen voor wetenschappelijk onderzoek, preventie en patiëntenondersteuning.

Ingrid Moons van KWF Kankerbestrijding: “In de afgelopen 60 jaar is er veel vooruitgang geboekt in de strijd tegen kanker. Maar we zijn er nog niet. Op dit moment krijgt 1 op de 3 Nederlanders kanker. KWF Kankerbestrijding heeft ook de komende jaren het doel minder kanker, meer genezing en een betere kwaliteit van leven voor kankerpatiënten. Dat kunnen we niet alleen, maar dat doen we samen met patiënten, artsen, wetenschappers, donateurs, bedrijven, collectanten en heel veel andere vrijwilligers.”

KWF Kankerbestrijding kan niet zonder de inzet van haar vrijwilligers. Sinds de oprichting heeft de achterban van KWF Kankerbestrijding een gestage groei doorgemaakt. Het aantal van ruim 14.000 donateurs van het prille begin is inmiddels uitgegroeid tot ruim 700.000 vaste gevers en 120.000 collectanten. In ruim 60 jaar groeide KWF Kankerbestrijding door naar het grootste landelijke gezondheidsfonds.

Een strijd die we alleen samen kunnen winnen
Kanker was bij de oprichting van KWF Kankerbestrijding nauwelijks te genezen. 60 jaar geleden genas gemiddeld 25 procent van de patiënten. Nu is dat 55 procent, met grote verschillen afhankelijk van het soort kanker en het stadium bij ontdekking. Ingrid Moons: “Dit is het resultaat van wereldwijd onderzoek waaraan de Nederlandse kankerbestrijding een belangrijke bijdrage levert. Door de vergrijzing van de bevolking neemt het aantal kankerpatiënten de komende jaren nog steeds toe. Daarom is en blijft wetenschappelijk onderzoek essentieel in de strijd tegen kanker. Een strijd die we alleen samen kunnen winnen.”

Toekomst: bruto 114 miljoen euro nodig
KWF Kankerbestrijding besteedt 80 procent van haar doelbesteding aan financiering van wetenschappelijk onderzoek, onderwijs en opleiding (in 2007 was dit 48,6 miljoen euro). 20 Procent van de doelbesteding (ruim 10 miljoen euro) werd in 2007 uitgegeven aan preventie en patiëntenondersteuning. Maar ook hier zijn we er nog niet. Om onze doelstelling te kunnen halen, moeten de jaarlijkse inkomsten stijgen tot bruto 114 miljoen euro in 2011 (90 miljoen euro netto).

Over KWF Kankerbestrijding
KWF Kankerbestrijding is opgericht in 1949. Hare Majesteit Koningin Wilhelmina ontving bij Haar Gouden Regeringsjubileum in 1948 een Nationaal Geschenk. Zij besloot dit bedrag van 1 miljoen euro (toen: ruim 2 miljoen gulden) te bestemmen voor de bestrijding van kanker. Hiermee was het Koningin Wilhelmina Fonds een feit.


Noot voor de redactie, niet voor publicatie:

Voor meer informatie over de Huishoudbeurs, 14 t/m 22 februari 2009 in Amsterdam RAI, kunt u contact opnemen met Pim van Houten van de Press & PR afdeling van Amsterdam RAI, T 020 549 12 12, F 020 644 50 59, E p.v.houten@rai.nl.

Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Ingrid Moons, promotor regio Noord-Holland, M: 06 - 5373 6782 of E: imoons@wirehub.nl.